Wakacje z plecakiem

Czego nie możesz zapomnieć jadąc na wymarzone wakacje z plecakiem?

Niezależnie od tego, gdzie się wybierasz i jaki jest cel Twojego wyjazdu ważne żebyś wrócił z niego szczęśliwy i w miarę wypoczęty. Najlepiej z głową pełną pozytywnych wspomnień. Jadąc na wyjazd warto pamiętać o odpowiednim skompletowaniu rzeczy, które ze sobą zabieramy, dzięki temu pozbędziemy się dyskomfortu wynikającego z przeciążenia plecaka podczas dłuższej wędrówki.

W większości linii lotniczych w cenę biletu wliczony jest 23 kg bagaż, czyli ciężar zdecydowanie przewyższający możliwości naszych pleców.

Co zrobić aby zmieścić się w limicie?

Przede wszystkim nie starajmy pakować się w myśl zasady „a może się przyda”. Jeżeli przeczuwacie, że coś może być bezużyteczne – odłóżcie to z powrotem do szafy zamiast bez sensu dźwigać. Kolejna para „mokasynów” na wypadek wieczornego wyjścia na „Khao San Road” może się nie przydać – japonki i jedna para wygodnych butów w zupełności wystarczą.

O wekach, grubych książkach w twardych okładkach też lepiej zapomnieć. Warto natomiast zastanowić się, czy jadąc z paczką znajomych znajdziemy w ogóle czas na książkę w hamaku? Jeżeli odpowiedź brzmi tak, to dużo wygodniej zabrać ze sobą „Cesarza” niż książki Normana Davisa (świetne książki ale ciężkie). Niby oczywiste ale ostatnio znajomy zabrał na wyjazd „księgę” o technologiach informacyjnych licząc, że znajdzie chwile na naukę, tym samym narażając się na codzienne „podśmiechujki” z naszej strony ;)

Weki od babci zostawiamy w lodówce, pakujemy się tak żeby rzeczy codziennego użytku – szczoteczka do zębów, mała pasta, bielizna, T-shirt’y, kosmetyczka i hamak były na wierzchu szybko i łatwo dostępne. Jeżeli nie jedziemy zimą do Norwegii, zabierzmy głównie rzeczy lekkie, które bez problemu możemy „dopchnąć” w ostatniej chwili. Wspominałem o książce w hamaku.

plecak

1. Hamak jest nam potrzebny z kilku względów. Przed nami wiele dogodnych okazji żeby rozwiesić go w malowniczych miejscówkach, w parku, w lesie, dżungli, w górach lub pod palmą. Wystarczą dwa drzewa i camping gotowy. Dobra opcja jeżeli chcemy się wyspać i zaoszczędzić na noclegu ;) Dobierając hamak zwróćmy uwagę na jego wagę i jakość wykonania. Lekkie, ręcznie tkane hamaki możemy bez problemu „upchnąć” w torbie. Dwa hamaki zajmują boczną kieszeń plecaka i to niecałą. Łatwość rozwieszenia i złożenia, to kolejny mocny atut dla „backpackersów”. Do tego hamak jest odporny na warunki atmosferyczne takie jak słońce i deszcz, które nieraz zaskoczą nas podczas wyprawy.
Całkiem nieźle jak na niecały kilogram i bardzo małą objętość.

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać wybierając się w podróż swojego życia?
2. Czołówka

Planując spędzać czas w plenerach na łonie natury, pamiętajmy o latarce. Mamy ją w Iphonie ale czołówkę po zmroku warto mieć pod ręką. Mała, lekka nie będzie przeszkadza a może się przydać się w najmniej oczekiwanym momencie!

3.Kamerka sportowa
Najważniejsze są wspomnienia ale wyjątkowe zdjęcia wysokiej rozdzielczości, w „szerokim” zrobią robotę i na pewno podbiją klikalność Twoich facebookowych postów. Używane Go Pro nie kosztuje dużo, można je też pożyczyć od znajomych.
Chcąc doznać pełni szczęścia, trzeba dzielić je z kimś drugim Mark Twain
4. Power Bank
Jeżeli nie planujesz wycieczki do Japonii, to nie zawsze będzie pod ręką dostęp do kontaktu. Warto pamiętać o power banku. Lepiej nie żałować rozładowanej baterii w aparacie, mając przed sobą szajkę orangutanów proszących o kiść bananów.
5. Otwieracz do wina
Istnieje opcja otworzenia wina innymi sposobami, ale korkociąg z dala od cywilizacji zdecydowanie przyspieszy do niego dostęp.
6. Spotify
Koniecznie pobierz muzykę na Spotify. Może się okazać, że większość czasu będziesz bez internetu, a momentami nie da się już słuchać mądrości „załogi”, która pojechała z nami na wyjazd. Na szczęście po kilku ulubionych kawałkach wszystko wraca do normy :) Każdy z Was ma swoje upodobania – jedna osoba nie może sobie wyobrazić wyjazdu bez otwieracza do wina, druga natomiast nie ruszy się bez „bombilli” do porannej Yerba Mate. Każdy ma swoją listę niezbędnych rzeczy do zabrania na wyjazd. Naszym zdaniem rzeczą niezbędną podczas dalszej wyprawy jest odpowiednio dobrany hamak :)
Have a nice trip!
Szerokości,

Kacper Pobikrowski
Happy Swing Hammocks

Similar Posts

Leave a reply

required*