Do produkcji naszych ręcznie wyplatanych hamaków Happy Swing wykorzystujemy akrylową lub bawełnianą przędzę. Do Ciebie należy wybór materiału z jakiego wykonany będzie Twój hamak.

Przędzę farbujemy sami, przez co więcej ludzi z plemienia Mlabri ma pracę, której mogą się poświęcić.

Proces farbowania podzielony jest na trzy etapy. Na początku przędza zostaje wypłukana w wodzie w skutek czego zostają usunięte wszelkie zanieczyszczenia. Następnie bawełna włożona zostaje do wielkich kotłów z wrzątkiem, do których stopniowo dodawany jest barwnik. Gdy kolor staje się wystarczająco nasycony, przędza zostaje wyjęta, ponownie wypłukana i rozwieszona na specjalnych stojakach, gdzie czeka aż do wyschnięcia tak jak suszenie prania w ogrodzie.

Następnym etapem produkcji naszych hamaków jest tkanie. Do ich wytwarzania wykorzystujemy proste urządzenie zbudowane z dwóch rurek, pośrodku których tkacz rozpoczyna wyplatanie legowiska. Na początku napina kilka włókien i zaczyna przeplatać co trzecią pętlę przez dwie pozostałe. Czynność tę powtarza aż do stworzenia odpowiedniej podstawy hamaka.  Ta praca wymaga ogromnej koncentracji ponieważ w przypadku ominięcia chociażby jednej pętli wyplatanie trzeba rozpoczynać od nowa. W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać i typu hamaka gotowy produkt ma od 300 do 1200 linek i składa się z 30 000 aż do 150 000 pętli.

sept1 046

Po ukończeniu legowiska tkacz łączy je za pomocą linek ze specjalnie zaprojektowanymi uszami. Cały proces wyplatania hamaków trwa od dwóch do piętnastu dni w zależności od rodzaju hamaka i doświadczenia wyplatającego go Taja. Gotowy hamak poddawany jest kontroli jakości i wytrzymałości. W efekcie otrzymujesz od nas najwyższej jakości, ręcznie tkany Happy Swing Hammock.

Akryl idealnie sprawdza się podczas zmiennej pogody. Nie traci kolorów, zarówno na słońcu, jak i podczas deszczu przez wiele lat. Bawełna natomiast lepiej sprawdzi się w suchym, zacienionym miejscu. Jest grubsza przez co mniej podatna na wyciąganie się „oczek”.