Happy Swing Hammocks

Ręcznie tkane hamaki Happy Swing Hammocks to historia, która zaczyna się w dżungli na pograniczu Tajlandii i Laosu za sprawą plemienia „Mlabri”. „Duchy żółtych liści”, bo tak nazywani są wśród obywateli Tajlandii, to nie tylko wyjątkowi ludzie, lecz także doskonali tkacze, którzy do perfekcji opanowali kilka sposobów ręcznego wyplatania hamaków oraz farbowania ich na różne kolory.

Happy Swing Hammocks to funkcjonalne hamaki, które dopasowują się do ułożenia ciała, utrzymując je w optymalnej pozycji, rozciągając się przy tym w dowolną stronę.

Przyjazne środowisko, w którym powstają nasze hamaki, zaangażowanie i radość ludzi z plemienia Mlabri, którzy je wytwarzają dają olbrzymią satysfakcję każdemu, kto choć raz „zanurzył” się w naszym hamaku.

Od torebki do hamaka, czyli historia „Duchów Żółtych Liści”

Obecnie nasze hamaki tworzymy z myślą o Twojej wygodzie, jednak na początku tkane były aby pomóc ludziom pochodzącym z plemienia Mlabri zamieszkujących dżungle północnej Tajlandii i Laosu. Z powodu wycinki lasów koczowniczy niegdyś tryb życia plemienia stał się niemożliwy, a dla ludzi Mlabri oznaczało to zmiany. Dużo czasu zajęło znalezienie dla nich odpowiedniego zajęcia, które pozwoliłoby im godnie żyć. Dziś wytwarzanie hamaków zapewniło im wreszcie niezależność finansową oraz zastąpiło ciężką fizyczną pracę w polu.

Plemię Mlabri jest zagadkową grupą około 300 osób, które do niedawna prowadziło koczowniczy tryb życia, zajmując się łowiectwem i zbieractwem, w gęstych lasach i wysokich górach północnej Tajlandii. Budowali tymczasowe chatki z bambusa, okładane dookoła liśćmi bananowców. Mieszkali w nich kilka dni dopóki liście nie pożółkły. Dowodem na ich istnienie były do niedawna wyłącznie opuszczone, kilkudniowe szałasy. Ich plemię zostało nazwane w Tajlandii „Phi Tong Luang” co oznacza „Duchy żółtych liści”. Oni sami jednak, wolą aby zwracać się do nich „People of the forrest” – „Ludzie Lasu” .

W 1996 roku nieustraszony szwajcarski przewodnik wycieczek, który wcześniej pracował w branży włókienniczej, odkrył miasteczko Mlabri. Był zaskoczony umiejętnościami kobiet, które wyplatały torby z włókien zrobionych z dzikich latorośli. Czasem torebki te sprzedawane były jako pamiątki lecz nigdy w takiej ilości aby zapewnić plemieniu wystarczające zarobki. Sposobem na rozwiązanie wszystkich problemów nękających Mlabri stało się wyplatanie hamaków.

Mlabri przyjęło nowe rzemiosło, które dobrze współgra z ich spokojnym i cichym usposobieniem. Zaczęli od wytwarzania oryginalnych hamaków „Mlabri”. W międzyczasie opanowali do perfekcji sztukę farbowania bawełny oraz kilka skomplikowanych sposobów tkania. Wkrótce mężczyźni dołączyli do kobiet a produkcja hamaków rozrosła się.

Każdy hamak HappySwing powstaje w przyjaznym środowisku, a każdy z tkaczy pracuje we własnym tempie i otrzymuje za to godziwe wynagrodzenie. Produkcja hamaków stale podnosi standardy życia i poczucie własnej wartości wśród ludzi z plemienia Mlabri. Są produktywnymi członkami społeczności, która robi to co kocha, a samozadowolenie przekłada się na jakość naszych HappySwing Hammocks. Wszystko to robią z uśmiechem na twarzy, dając satysfakcję wszystkim którzy relaksują się na naszych ręcznie tkanych hamakach.